Шукаємо патронатних вихователів!!!

Шановні мешканці селища Нововоронцовка та Нововоронцовського району!

  Працівники Нововоронцовського районного центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять роботу із запровадження послуги патронату над дитиною, направлену на пошук патронатних вихователів для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах! Сім’я – це фундамент, завдяки якому кожен з нас твердо стоїть на ногах і впевнений у майбутньому. Сім’я – це місце, де тебе зрозуміють і допоможуть, порадіють твоїм успіхам, а в разі невдачі скажуть: «Ми тебе любимо – і в тебе все обов’язково вийде!». Дитині для повного і гармонійного розвитку її особистості необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Та буває так, що життя дітей в сім’ї стає нестерпним, буває більше схожим на повну бездоглядність або й на суцільне насильство. Причин, які призводять сім’ю до складних життєвих обставин і не уможливлюють проживання дитині там – безліч. Тоді постає питання вилучення дитини з біологічної сім’ї. Саме з метою забезпечення прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення в сім’ю, створюються сім’ї патронатних вихователів.

Що таке сімейний патронат?

  Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Хто такий патронатний вихователь?

  Патронатний вихователь – особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Хто може стати патронатним вихователем?

  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який:

– має досвід виховання дитини;

– відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні;

– не має судимості;

–  стан здоров’я якого дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

– зібрав відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

– пройшов навчання та отримав довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі?

  За надані послуги з догляду та виховання дитини патронатному вихователю виплачується заробітна плата в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (на сьогодні – 10035грн. «на руки»), у разі коли в сім’ю патронатного вихователя влаштовується дитина до 1 року, дитина з інвалідністю, де одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 % за кожну дитинну. Крім того, виплачується соціальна допомога на дитину  в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на місяць (на сьогодні – для дітей до 6 років 3398, від 6 до 18 – 4236 грн.).  Така допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину і використовується для забезпечення повноцінного харчування, виховання, та розвитку дитини відповідно до її потреб.

Який термін перебування дитини в патронаті?

  Оптимальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин, їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути подовжений, але не повинен перевищувати 6 місяців.

  За консультацією з питань здійснення патронату над дитиною звертайтесь до Нововоронцовського районного центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за тел. 05533- 2-28-89 або 0974005691. Адреса: смт Нововоронцовка вул. Суворова, 4 (приміщення селищної ради, І поверх, ліве крило).

Записи закриті.

Категорії
Архіви
Счётчик на месяц