17 травня – День пам’яті померлих від СНІДу

 СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.

  Всесвітньою організацією охорони здоров’я було визначено кожну третю неділю травня Днем пам’яті померлих від СНІДу, який був започаткований з метою розповсюдити якомога більше інформації для профілактики цього захворювання. Чим більше уваги вдасться привернути до проблеми, тим більше людей можна буде врятувати.

  Головним інструментом профілактики є знання про хворобу, шляхи інфікування та чинники, що сприяють цьому. Так, зараження можливе при:

  • статевому контакті з інфікованим;
  • кровообміні з інфікованим (в тому числі при ін’єкційному вживанні наркотиків);
  • вигодовуванні грудним молоком інфікованою матір’ю малюка.

  Також, необхідно бути обізнаним щодо найпоширеніших міфів про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а саме:

  • ВІЛ передається при поцілунку, кашлі і чханні – МІФ

  Слина, мокротиння, сльози, піт, сеча, блювотні маси не можуть стати причиною зараження ВІЛ. Так само абсолютно безпечними є обійми і рукостискання.

  • Можна заразитись вірусом через побутові предмети – посуд, одяг, телефон, унітаз і т.д. – МІФ

  Це неможливо так само, як і зараження через їжу, яку приготувала ВІЛ-інфікована людина.

  • ВІЛ можна підхопити через укуси комах. – МІФ

  Комарі, мухи, клопи, воші не можуть переносити вірус імунодефіциту.

  • ВІЛом можна заразитись через шерсть кішки, укус собаки чи контакті з дикою твариною. – МІФ

  Тварини не можуть переносити вірус імунодефіциту.

  • ВІЛом не можна заразитись в салонах краси. – МІФ

  Будь-які інструменти, які багаторазово використовують для ін’єкцій, пірсингу, татуювання, можуть стати причиною інфікування. Переконайтеся, що майстер простерилізував інструменти.

  • ВІЛ не передається від матері до дитини. – МІФ

  ВІЛ передається під час вагітності та пологів, під час грудного вигодовування від ВІЛ-інфікованої жінки до дитини, якщо не вживати профілактичні засоби.

Як виявити ВІЛ?

  ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІДу?

  Найчастіше – у понад 70% випадків – ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Тому, фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність.

  Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.

  ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.

ВІЛ і СНІД – в чому різниця

  ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.

  СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи.

  Тож, аби не стати заручником вірусу та його розповсюджувачем дізнавайтесь, цікавтесь, думайте. Це може врятувати життя Вам, або Вашим близьким.

Записи закриті.

Категорії
Архіви
Счётчик на месяц