МКМС: Уряд створив 7 нових ЦОВВ у сферах культури, молоді та спорту

  4 грудня 2019 року Кабінет Міністрів України на своєму засіданні прийняв постанову про створення 7 нових центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ) у сферах культури, молоді та спорту.

Так, згідно з постановою створено:

-Державне агентство України з питань мистецтв

-Державне агентство України з питань мистецької освіти

-Державне агентство розвитку молоді та громадянського суспільства України

-Державне агентство спорту України 

-Державне агентство розвитку туризму України 

-Державну інспекцію культурної спадщини України 

-Державну службу охорони культурної спадщини України.

  Всі ЦОВВ створюються в межах граничної чисельності та бюджету Міністерства культури, молоді та спорту України, тому це не призведе до збільшення навантаження на бюджет.

  Постанова прийнята в рамках продовження реформи державного управління в частині розмежування функцій формування-стратегування і реалізації політик.

  Зазначимо, що функціональний аудит трьох міністерств, які входять до МКМС, показав, що понад 70% працівників займаються різного типу операційною роботою. Натомість, реформоване міністерство, яке повноцінно запрацює за новою моделлю з січня 2020 року сконцентрується виключно на формуванні політик та правил галузі, повністю передавши реалізацію політик профільним державним агентствам. В свою чергу, це позначиться на скороченні чисельності безпосередньо МКМС.

  Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський неодноразово зазначав, що Міністерство буде займатись формуванням політик, а профільні інституції (агентства, фонди, інспекції, служби) – їх втіленням. Наразі в сфері управління МКМС вже є низка інституцій, які ефективно займаються реалізацією політик міністерства: Держкіно, Український інститут книги, Український інститут національної пам’яті,  Український культурний фонд та інші.

Міністерство культури, молоді та спорту України 

Записи закриті.

Категорії
Архіви
Счётчик на месяц